Fotoreportaż

W niedziele 21 czerwca, na ulicach Starego Miasta zagrała muzyka w ramach Elbląskiego Święta Muzyki. Ulice zawładnięte zostały przez muzyków, instrumentalistów, dj-ejów, solistów, grupy z Elbląga czy Trójmiasta. Każdy kto przybył na starówkę mógł posłuchać różne gatunki muzyczne i wybrać swój ulubiony. Atmosfera była znakomita, muzyka rewelacyjna i ludzie też dopisali. Na koniec imprezy muzycy w raz z przybyłą publicznością przemaszerowali w paradzie muzycznej docierając do Galerii EL. Tam odbyło się jam session, które zakończyło II edycje Elbląskiego Święta Muzyki trwające od 19-21 Czerwca 2020r.

Radosław Górski
Fotograf

Będąc w Sierpniu 2013r. na wyjeździe odwiedziłem Zoo Safari w Świerkocinie. Jak pewne źródła podawały to jedyne takie Zoo w stylu Safari mieszczące się na obszarze 20 hektarów mające zwierzęta tj. Lamy, Osły, Bawoły, Antylopy, Zebry, Wielbłądy, Surykatki itp.reprezentujące różne zakątki świata. Jadąc po wyznaczonej trasie samochodem można było je zobaczyć. Największą atrakcją Zoo Safari były rzadko spotykane Lwy Białe zwane albinosami. Zdjęcia, które zrobiłem są unikatowe ponieważ Zoo Safari w Świerkocinie nie istnieje, zamknięte zostało w 2017r.

Radosław Górski
fotograf
  • We wrześniowe popołudnie 2018r. odwiedzałem pochylnie Kąty oraz Buczyniec. Traf chciał, że w Buczyńcu mogłem zobaczyć proces jak wciąga się statek do góry. Jak to działa?, otóż za pomocą pochylń. Mają one zainstalowane szyny, po których statek przemieszcza się po specjalnej platformie. Platforma jest napędzana przez wodę za pomocą specjalnego mechanizmu.
Radosław Górski
fotograf

W ramach odbywających się pod koniec lata Dni Chleba w Elblągu odbywają się wyścigi smoczych łodzi. Jest to amatorska impreza, w której mogą uczestniczyć wszystkie chętne osoby. Na czas zawodów tworzą zespół stworzony z maksimum 20 osób. Wyścigi smoczych łodzi po raz pierwszy zorganizowano w 2014 roku. Zdjęcia prezentują V Wyścigi Smoczych Łodzi w ramach XIII Dni chleba w Elblągu.

Radosław Górski
fotograf

Dworzec kolejowy w Iławie mieści się w budynku zbudowanym z czerwonej cegły na styl neogotycki z 1900r. W chodząc do środka znajdziemy kasy biletowe, poczekalnie czy punkty handlowe. Perony są połączone ze stacją tunelem a przez nie przejeżdżają pociągi wszystkich relacji. Zdjęcia pochodzą ze sierpnia 2019r.

Radosław Górski
fotograf

Jarmark Świętego Dominika obchodzi w 2020r. 760 lecie i trwać będzie od 25 Lipca do 16 Sierpnia. Na stoiskach znajdziemy artystów, rzemieślników czy kolekcjonerów ze swoimi produktami ale także produkty kuchni regionalnej. Wyznaczonych do tego miejscach posmakujemy pomorskich ale i też światowych rarytasów, zażyjemy trochę sportu i relaksu, pooglądamy sobie z wieczorka film czy posłuchamy muzyki. Dla dzieci czeka karuzela oraz dziecięcy pchli targ. Najechało się w tym roku trochę ludzi tak jak wystawców na tegoroczny Jarmark, bodajże aż z 13 krajów przybyli, m.in. z Indii, Litwy, Niemiec, Estonii, Francji, Włoszech, Hiszpanii i oczywiście z Polski.

Radosław Górski
fotograf